Csörömpölők ...

2014-12-09

Beszámoló
„Városi verseny angol nyelvből 7. osztályosok részére” pályázat

A 2014/15-ös tanévben tizenegyedik alkalommal rendeztük meg a hetedik osztályosok városi angol versenyét. A verseny két írásbeli fordulóból állt: iskolai és városi fordulóból.
Az első forduló feladatait, javítókulcsát, a verseny lebonyolításának tudnivalóit november első napjaiban küldtük meg a város általános iskoláinak. A második fordulóra a nevezési határidőt 2014. november 13-ra tűztük ki.
A városi fordulót a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskolájában 2014. november 26-án rendeztük meg, melyre 8 iskola 22 tanulója nevezett.
Amíg a versenyzők a feladatlapon dolgoztak, a megjelent felkészítő tanároknak Árkossy Eszter és Farkas Ágnes módszertani ötletbörzét tartott. A versenydolgozatok javítása alatt a gyerekeknek az ír hallgatóink tartottak foglalkozást, bemutatva Írországot és az ír kultúrát.
A verseny lebonyolítása zökkenőmentesen zajlott. Első helyezett holtversenyben két tanuló lett, mindketten az elérhető 50 pontból 47-et szereztek: Janicsek Levente a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola tanulója, felkészítő tanára Árkossy Eszter; Kreidli Petra a Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskolából érkezett, felkészítő tanára Fehér Ágota. Második helyezést 46 ponttal a Kecskeméti Vásárhelyi Pál Általános Iskola és AMI Móricz Zsigmond Általános Iskolájának tanulója, Boros Zsolt ért el, felkészítő tanára Répás Andrea.
Valamennyi részt vevő tanuló az Oxford Kiadó angol nyelvű rövidített olvasmányaiból egy-egy könyvet kapott. A győztesek értékes, a nyelvtanuláshoz hasznos könyveket kaptak, tanáraik pedig papír-írószer csomagot vihettek haza.

Kecskemét, 2014. december 1.
Farkas Ágnes
angol tanár